Zaprojektuj swój własny kominek

Wyobraź sobie swój wymarzony kominek – piękną designerską instalację i ogrzewający rdzeń domu, który podnosi jakość i bawi się stylem, który stworzyłeś w swoim domu. - Jak by to wyglądało? Czy jest duży czy mały, czy jest zintegrowany ze ścianą, narożnym kominkiem lub ścianą działową?
Oto nasz przewodnik, jak stworzyć swój wymarzony kominek.

Zbliżenie na ręce trzymające tablet i przewijający stronę na Pintereście

Znajdź inspirację dla swojego nowego kominka

Różne domy mają różne kształty i rozmiary, ale Twoje osobiste preferencje projektowe i styl wnętrza są oczywiście najważniejszym czynnikiem przy wyborze nowego kominka. Może widziałeś zdjęcia w magazynach wnętrzarskich, w Internecie, albo podczas wizyty u znajomych?

Przeprowadź własne badania i dowiedz się, które kominki wolisz, korzystając z naszych stron produktów , kanału inspiracji Pinterest lub Google. Następnie możesz zrobić zdjęcia, aby pokazać je sprzedawcy. Możesz też odwiedzić najbliższego dealera i zaczerpnąć inspiracji z naszych salonów.

Podczas opracowywania naszych kominków Scan Pieces korzystają wyłącznie z duńskich projektantów, zarówno po to, aby zachować naszą prawdziwą duńską filozofię projektowania, jak i stworzyć piękne, dające ciepło meble, które idą w parze z najnowszymi trendami projektowymi.

Jaki kominek wybrać ?

Wzornictwo staje się coraz ważniejszym czynnikiem, a duże kominki ze szkłem z przodu lub z dwóch lub trzech stron są obecnie bardzo modne. Możliwości jest wiele, a gama produktów szeroka, ale głównym wyborem, jakiego musisz dokonać, jest instalacja wbudowanego wkładu kominkowego wyposażonego w niestandardową obudowę lub użycie kompletnego kominka, który jest dostarczany w formie zestawu.

Płaski wkład z dużą szybą
Wąski wkład narożny
Szeroki wkład narożny
Szyby z trzech stron
Wkład przestrzałowy

Jeśli zdecydujesz się na wkład kominkowy, zostanie on wbudowany i będziesz mógł dodać elementy projektu całkowicie według własnych życzeń i dostępnej przestrzeni.

Obszerne powierzchnie przeszklone z dobrym widokiem na płomienie tworzą wyjątkowo relaksującą atmosferę . Jednak to rozwiązanie zapewnia również dużo ciepła. Skorzystaj z naszego przewodnika po różnych wkładach kominkowych, spośród których możesz wybierać, wybierając nowoczesny kominek.

Kominek pomalowany na żółto w białym pokoju z kuchnią po jednej stronie i sofą po drugiej
Możesz pomalować obudowę i otoczenie kominka na dowolny kolor

Detale, które stanowią wisienkę na torcie

Możliwości dostosowania kominka do potrzeb Twojego domu są nieskończone. Niektórzy ludzie mają bardzo konkretne pomysły na temat tego, jak chcą, aby ich kominek wyglądał, podczas gdy inni wolą mieć pewne sugestie i pomoc w trakcie. Nasi dealerzy są gotowi pomóc Ci osiągnąć Twoje cele bez względu na wszystko.

Oto kilka szczegółów projektu, które należy wziąć pod uwagę:

Na jakiej wysokości należy zamontować wkład kominkowy?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od tego, gdzie i jak będziesz korzystać z kominka.

Kiedyś wkłady kominkowe montowano na stosunkowo małej wysokości, zaledwie 50-60 cm od podłogi, co ułatwia dokładanie polan do ognia, a także zapewnia dobry widok z kanapy.

Obecnie coraz więcej osób pragnie mieć widok na płomienie z całego pomieszczenia i dlatego decyduje się na umieszczenie wkładu wyżej na ścianie, często 80-90 cm nad podłogą.

Trzyczęściowy obraz przedstawiający różne wysokości, na jakich można umieścić wkład kominkowy

Dobrym sposobem na sprawdzenie, jak wysoko chcesz umieścić wkład kominkowy, jest usiąść w rogu kanapy, przy jadalni lub w innym miejscu, z którego naturalnie można cieszyć się płomieniami. Następnie możesz zmierzyć wysokość swoich oczu w stosunku do omawianych siedzeń i skierować wzrok mniej więcej na środek szyby kominka. Opcjonalnie możesz wybrać jeden z nich lub przyjąć średnią pomiędzy nimi.

Wysokość kominka

Czy obramowanie kominka powinno sięgać aż do sufitu?

Coraz więcej osób chce, aby obramowanie wkładu, które stanowi „część ścienną” kominka, rozciągało się od podłogi do sufitu. Daje to smukły, schludny i harmonijny wygląd bez zbyt wielu linii.

Gdzie znajduje się komin?

Gdzie znajduje się komin w stosunku do obszaru, z którego będziesz chciał oglądać ogień? Po której stronie komina chcesz umieścić nową instalację? Jeżeli będziemy chcieli przenieść instalację w zupełnie inne miejsce w salonie lub domu, konieczny będzie montaż komina stalowego. Porozmawiaj z naszymi ekspertami , którzy pomogą Ci osiągnąć Twoje cele.

Szkło z kilku stron?

Wolisz kominek z przeszkleniem z jednej, dwóch czy trzech stron?

Większość wkładów kominkowych z obustronną szybą występuje w wersji z zawiasami lewymi i prawymi. Dowiedz się więcej o różnych dostępnych rodzajach wkładów kominkowych .

Czy masz jakieś preferencje co do drzwi kominka?

Marzysz o kominku z podnoszonymi drzwiami, który jest prawie całkowicie zintegrowany ze ścianą, czy też powinien być uchylny z prawej lub lewej strony?

Co powiesz na niszę na drewno?

Jak duży powinien być? Czy powinien mieć jedną czy więcej półek do przechowywania drewna? Czy powinna być otwarta, czy wolisz ukryć akcesoria do rozpalania ognia w zintegrowanej szufladzie lub podobnym miejscu?

Siedzenie przy kominku?

Chcesz ławkę przy kominku?

Jeśli tak, powinieneś uwzględnić to w swoim projekcie na wczesnym etapie procesu.

Czarny wkład kominkowy Scan 1008 umieszczony w narożnej obudowie.

Dobry dopływ powietrza oznacza piękne płomienie

Wszystkie kominki do pracy potrzebują powietrza i należy mieć świadomość, że kominki wymagają widocznych otworów wentylacyjnych, a w niektórych przypadkach dodatkowego dopływu powietrza z zewnątrz . Oto nasi doświadczeni sprzedawcy, którzy pomogą Ci osiągnąć idealne płomienie podczas rozpalania ognia.

Nowoczesne kominki i proces budowy

Podczas instalowania kominka lub wkładu należy wziąć pod uwagę szereg kwestii technicznych, takich jak wielkość kominka i konieczność wprowadzenia jakichkolwiek zmian w domu lub modernizacji komina. Nasza sieć dealerów jest gotowa pomóc Ci w tych aspektach.

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na wiele praktycznych pytań

FAQ

Nasi dealerzy pomogą Ci od wymarzonego kominka do gotowego kominka

Nasi doświadczeni dealerzy służą Państwu wszechstronną wiedzą i odpowiedzią na wszelkie pytania. Dobrze jest mieć w zespole doświadczonego konstruktora kominków zarówno w procesie projektowania, jak i bezpiecznego montażu kominka.

Dlaczego nie zabrać ze sobą szkicu lub kilku zdjęć pokazujących, jak ma wyglądać gotowy kominek, aby sprzedawca mógł pomóc Ci w realizacji wymarzonego kominka?

Znajdź najbliższego dealera tutaj: