Kominki do zabudowy - jaki wybrać?

Nowoczesny kominek często charakteryzuje się czystymi liniami i możliwie najszerszym widokiem płomieni – jest to idealny punkt centralny w Twoim salonie. Nie jest już używany jako główne źródło ogrzewania domu, ale jako uzupełnienie, które pozwala obniżyć koszty ogrzewania i zapewnić ciepłe i przytulne wieczory. Aby znaleźć odpowiedni projekt, rozmiar i wygląd przyszłego kominka, ważne jest, aby rozważyć, w jaki sposób pasuje on do Twoich marzeń oraz Twojej przestrzeni życiowej.

Kominek wbudowany w ścianę

Wiele osób pragnie „kominka w kominie” – wkładu kominkowego zintegrowanego z istniejącym kominem lub zlicowanego ze ścianą w ścianie ogniowej – minimalistycznej konstrukcji, o czystych i prostych liniach, która jednocześnie oszczędza dużo miejsca w pomieszczeniu. Niestety, istnieje szereg przepisów konstrukcyjnych, których należy przestrzegać, co oznacza, że ​​aby osiągnąć takie rozwiązanie, potrzeba trochę innowacyjnego myślenia. Istniejący komin uważa się za konstrukcję nośną domu, co oznacza, że ​​usunięcie niektórych jego części nie jest ani legalne, ani możliwe.

Aby uzyskać czysty i elegancki wygląd wkładu kominkowego zintegrowanego z kominem, wkład ten instaluje się przed lub po jednej ze stron komina. Można również wykorzystać sąsiednie pomieszczenie za ścianą lub po prostu zabudować całą ścianę od podłogi do sufitu tak, aby była zlicowana z kominem.

Dwie projektantki Halskov i Dalsgaard, stoją obok wkładu kominkowego Scan 1006 z czarnego szkła
Seria ta została zaprojektowana przez duet Halskov & Dalsgaard

Dyskretna i ekskluzywna seria wkładów do zabudowy wyposażona jest w drzwiczki z czarnego szkła. Szklany uchwyt uzupełnia projekt o czystych liniach i pozostaje chłodny tak długo, jak ogień się pali.

Tym, co wyróżnia te modele, jest szerszy widok płomieni. Wkłady optymalnie rozprowadzają ciepło i zapewniają panoramiczny widok płomieni.

Te wkłady kominkowe są idealne, jeśli chcesz zainstalować nowy kominek w istniejącym otwartym kominku. Rozmiar dostosowany jest do standardowych wymiarów tradycyjnych kominków, co ułatwia proces montażu. Można również zamówić ramki osłonowe wokół wkładu kominkowego, dostosowane do Twoich potrzeb.


Kominki narożne

Kominek narożny można wbudować w narożnik i stworzyć przytulny zakątek w pomieszczeniu lub zamontować w narożniku zewnętrznym. Wiele osób pragnie kominka, który zapewnia dobry widok na płomienie, a jednocześnie nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Wiele wkładów kominkowych do pieców Scan ma przeszklenia z kilku stron, dlatego idealnie nadają się do zamontowania w obudowie narożnej, pozwala to zobaczyć płomienie z całego pomieszczenia. W tych rozwiązaniach nowy kominek albo jest zabudowany obok komina, albo przestrzeń z tyłu wykorzystywana jest na sam wkład kominkowy.

Wąski kominek narożny - Scan 1008

Scan 1008 to wąski kominek narożny

Wkład kominkowy Scan 1008 nadaje salonowi ekskluzywny i nowoczesny, nordycki wygląd. Wkład kominkowy można wbudować w wymarzony kominek, który sam sobie zaprojektowałeś i jest szczególnie praktyczny w przypadku montażu w narożniku zewnętrznym.

Szyba w drzwiach jest gięta, a widok płomieni jest całkowicie niezakłócony przez fugi. Zgodnie z prawdziwą duńską tradycją projektową, uchwyty, elementy sterujące i wszystkie szczegóły techniczne są elegancko ukryte wewnątrz piekarnika, aby zapewnić czysty i elegancki wygląd. Wszystkie szczegóły są dobrze przemyślane – nawet opróżnianie popiołu ułatwia zintegrowany popielnik.

Scan 1008

Kominki narożne - małe, średnie, duże

Te wkłady kominkowe są idealne, jeśli chcesz zainstalować nowy kominek w istniejącym otwartym kominku. Rozmiar dostosowany jest do standardowych wymiarów tradycyjnych kominków, co ułatwia proces montażu. Można również zamówić ramki osłonowe wokół wkładu kominkowego, dostosowane do Twoich potrzeb.

Wkład kominkowy z przeszkleniem z dwóch stron Scan 5003 w białym nowoczesnym salonie z szarą sofą i czarnymi meblami
Scan 5003 FR

Dzięki prostej konstrukcji te kominki narożne idealnie pasują do większości domów. Wkłady kominkowe posiadają przeszklenie z dwóch stron. Wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować, czy chcesz mieć szkło z przodu i z prawej czy lewej strony. Idealnie nadają się do montażu w narożnej obudowie.

We wkładzie kominkowym można także zamontować dodatkowe elementy akumulujące ciepło. Są one ukryte w górnej części obudowy i zapewniają dodatkowe ciepło nawet przez 12 godzin od włożenia ostatniego polana.

Prostokątny wkład kominkowy ze stali czarnej Scan 5006 ze szkłem po obu stronach i uchwytem ze szczotkowanej stali
Szklany front 50 cm
Prostokątny wkład kominkowy ze stali czarnej Scan 5003 ze szkłem po obu stronach i uchwytem ze szczotkowanej stali
Szklany front 60 cm
Prostokątny wkład kominkowy ze stali czarnej Scan 5007 ze szkłem po obu stronach i uchwytem ze szczotkowanej stali
Szklany front 70 cm

Duży biały kominek z czarnym wkładem kominkowym Scan 5004 z podnoszonymi drzwiami i szybą z dwóch stron, umieszczony pośrodku białego salonu z dużymi oknami z ławką i szprosamiz tyłu
Scan 5004 FR

Duży kominek narożny - Scan 5004

Scan 5004 to duży wkład ze szkłem z dwóch stron; przód i lewa strona lub przód i prawa strona. Stylowe drzwi podnoszone z mechanizmem cichego domykania sprawiają, że zamykają się cicho i elegancko.

Wkład kominkowy posiada jasną i przestronną komorę spalania, która daje wyjątkowo delikatny obraz płomienia. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia wkładu kominkowego w dodatkowe elementy akumulujące ciepło, ukryte w górnej części, które zapewniają dodatkowe ciepło aż do 12 godzin od włożenia ostatniego polana.

Prostokątny wkład kominkowy ze stali czarnej Scan 5004 z podnoszonymi drzwiami i szybą po obu stronach oraz uchwytem ze szczotkowanej stali

Kominki jako przegroda pomieszczenia

Kominek może podzielić duży pokój na dwie części, przyciągnąć wzrok i stworzyć poczucie przytulności i ciepła w dwóch obszarach jednocześnie. Co powiesz na kominek z przeszkleniem z trzech stron, który oświetla zarówno narożnik sofy, jak i jadalnię - a może daje czarujący pokaz tańczących płomieni jednocześnie w kuchni i salonie?

Scan 5004 FRL

Wkład kominkowy Scan 5004 FRL będzie nowym, przyciągającym wzrok elementem Twojego salonu. Posiada podnoszone drzwi ze szkłem z trzech stron, a jasne płyty wewnętrzne tworzą tło dla płomieni. Wkład kominkowy posiada mechanizm cichego domykania, który wytłumia i domyka drzwiczki na przestrzeni ostatnich kilku milimetrów. Duża komora spalania mieści polana o długości do 40 cm.

W górnej części wkład kominkowy można umieścić dodatkowe elementy akumulujące ciepło, które zapewniają dodatkowe ogrzewanie aż do 12 godzin od włożenia ostatniego polana.

Biały salon z bambusową sofą i fioletową ścianą z kominkiem na ścianie końcowej i wkładem kominkowym Scan 5004 FRL ze szkłem z trzech stron
Scan 5004 FRL

Scan 5005 FRL

Ten ekskluzywny wkład kominkowy stanowi rzeźbiarski element w pomieszczeniu i szybko stanie się jednym z Twoich ulubionych mebli. Wąski kształt i komora paleniskowa z jasnymi płytami wewnętrznymi mają duże przeszklenia z trzech stron, dzięki czemu możesz cieszyć się pięknym płomieniem i ciepłem z kilku miejsc w pomieszczeniu. Doskonale sprawdza się jako przegroda pomieszczenia, posiada samo domykające się, podnoszone drzwi, które dają poczucie luksusu.

Scan 5005 mieści polana o długości do 50 cm. Dodatkowo możesz wyposażyć wkład kominkowy w opcjonalne elementy akumulujące ciepło, ukryte w górnej części, które zapewniają dodatkowe ciepło aż do 12 godzin od włożenia ostatniego polana.

Duży kominek Scan 5005 FRL jako przegroda pomieszczenia ze szkłem z trzech stron i drzwiami z funkcją podnoszenia w salonie z jadalnią i niebieską ścianą z tyłu

Kominki dwustronne

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także kominki widoczne z obu stron. Można je zamontować pomiędzy dwoma pomieszczeniami, dzięki czemu można widzieć przez kominek i cieszyć się płomieniami z obu stron. Alternatywnie można je zainstalować jako przegrodę pomieszczenia lub jako piękny element dekoracyjny na środku pokoju.

Ciekawą cechą Scan DSA 12 jest to, że możesz przez niego zajrzeć, ponieważ ma duże, przeszklone drzwi przestrzałowe. Wkład kominkowy można otworzyć z dowolnej strony lub zamknąć na klucz drzwiczki, z których korzysta się najrzadziej. Widok płomieni jest całkowicie niezakłócony przez elementy wewnętrzne. 

Każdy najmniejszy szczegół tego pięknego produktu ma opływowy i innowacyjny design. Scan DSA 12 posiada funkcjonalną klamkę zlicowaną z frontem wkładu kominkowego.

Wkład kominkowy jest płytki i doskonale nadaje się jako przegroda pomieszczenia lub zamontowany pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Staje się jak żywy obraz na ścianie, a ciepło jest optymalnie rozprowadzane.

Czarny wkład kominkowy Scan DSA 12 z możliwością widoczności z dwóch stron
Scan DSA 12

Kompletny kominek – gotowy kominek tak prosty jak ABC

Do niektórych wkładów kominkowych można zamówić gotową obudowę kominkową – rodzaj kompletnego zestawu kominkowego do szybkiego montażu. Projektanci uwzględnili wszelkie wymagane odległości, ścianę przeciwpożarową i dopływ powietrza.

Trzy kompletne kominki z wkładami kominkowymi i obudową kominkową

Scan 5003 S FR/FL

Scan 5004 S FRL

Scan 5006 S FR/FL


Ciemnowłosa kobieta i blondyn stoją przy wysokim stole, a ciemnowłosy sprzedawca w sklepie im pomaga

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów od kominków

Decydując się na instalację kominka należy podjąć wiele decyzji. Scan posiada sieć wyspecjalizowanych sprzedawców, którzy są ekspertami w określaniu właściwej ilości ciepła i odpowiedniego wkładu kominkowego, udzielają porad i wskazówek, a także czerpią z bogatego doświadczenia w montażu kominków. Poproś jednego z naszych dealerów o poradę dotyczącą projektu i instalacji lub całego „Projektu nowego kominka”.