Projektant robi korektę projektu pieca

Poznaj projektantów stojących za piecami i kominkami Scan

„Duński design” to jedna z podstawowych wartości Scan Stoves, dlatego stale kładziemy nacisk na innowacje i myślenie przyszłościowe. Bycie liderem w branży produkującej "grzejące meble" wymaga intuicji i pasji najlepszych twórców. Projektanci, którzy widzą, jakie trendy będą dominować, którzy tworzą funkcje, które inspirują, urzekają i stawiają na pierwszym planie funkcjonalność i wygodę użytkownika. Ci, którzy nie boją się wyzwań.

Ciepły duński design

Nasze  wkłady kominkowe  i  piece opalane drewnem  zostały zaprojektowane wyłącznie przez duńskich projektantów, aby zapewnić czyste, eleganckie linie, które są typowo duńskie i charakteryzują wszystkie  kominki  i  piece  firmy Scan. Wewnętrzni twórcy produktów zapewniają, że technologia spalania spełnia wysokie standardy jakości związane z produktami Scan i zapewnia piękny widok płomieni, do którego zawsze dążymy jako producent kominków.

Wydmy, ogień, gorąca czekolada

Podsumowując, produkujemy wkłady kominkowe i  piece, które łączą w sobie wielokrotnie nagradzane wzornictwo  z najnowszą technologią spalania. To niezrównane połączenie jest stosowane we wszystkich  naszych produktach zapewniających czyste spalanie . Niezależnie od tego, czy szukasz  kominka do zabudowy, pieca opalanego drewnem czy pieca ze steatytu,  możesz mieć pewność, że konstrukcja i wykonanie produktu opierają się na przemyślanym pomyśle i filozofii.

Projektanci tworzący nowoczesne kominki w duchu Scan

Kim są twórcze umysły stojące za wieloma naszymi udanymi projektami?
Oto krótka prezentacja:

Harrit & Sørensen

Harrit & Sørensen

Studio projektowe Harrit & Sørensen  zostało założone przez Thomasa Harrita i Nicolai Sørensen i ma długą i solidną historię. Studio świadczy usługi w zakresie rozwoju produktów klientom z różnych sektorów na całym świecie i zdobyło wiele nagród za swoją pracę. Jej pierwszym sukcesem produktowym był  wieszak na płaszcze i kapelusze KNAX , który jest obecnie sprzedawany na całym świecie.

Filozofia firmy jest taka, że ​​design powinien coś zmienić. Tworząc, patrzy na cały obraz: doświadczają całości ludzi. Indywidualny produkt jako całość. Linia produktów jako całość. Koncepcja pomiędzy ideą a tożsamością firmy.

Na przestrzeni lat firma Harrit & Sørensen zaprojektowała dla Scan Stoves wiele pieców opalanych drewnem i za naszą wspólną pracę kilkakrotnie zdobyła nagrody „Build it” i „Red Dot design Award”.

Linia Scan 66

Scan 66 czerpie inspirację z natury. Organiczny kształt pieca otacza ogień w piękny i całościowy sposób.

Harrit & Sørensen

Seria Scan 66  była innowacją w branży dzięki swojemu jajowatemu kształtowi i pięknym szklanym detalom.

Scan 66-4 GWH

Linia Scan 68

Jako projektanci uwielbiamy eliptyczny kształt Scan 68. Pozwala on piecowi płynnie i bez wysiłku wtopić się w otoczenie.

Harrit & Sørensen

Seria Scan 68  stała się niezwykle popularna i jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów Scan na całym świecie. Jego poprzednik, Scan 58, również otrzymał prestiżową  nagrodę Red Dot Design Award  za innowacyjny projekt.

Scan 68

Linia Scan 85

Scan 85 to nasz pierwszy piec opalany drewnem, w którym skupiono się na konstrukcji komory spalania. Płomienie nie są kwadratowe. Dlatego komora spalania została zaprojektowana na wzór jaskini, która otacza tańczące płomienie.

Harrit & Sørensen

Celem innowacyjnej konstrukcji  pieca Scan 85  było zapewnienie efektownego i niezakłóconego widoku ognia i płomieni. Drzwiczki pieca charakteryzują się najnowocześniejszą technologią, która wyróżnia się designem i funkcjonalnością i zostały uhonorowane nagrodą  Red Dot Design Award w 2011 roku .

Scan 85-2 GWH

Kominek do zabudowy o estetycznym wyrazie

Halskov & Dalsgaard Design

Halskov & Dalsgaard Design

Halskov & Dalsgaard Design :   Christina Halskov i Hanne Dalsgaard prowadziły wcześniej wielokrotnie nagradzane studio projektowe, w którym obie starały się połączyć innowacyjne myślenie z wyjątkową tradycją skandynawskiego designu, aby przekształcić przedmioty codziennego użytku w obiekty designerskie. Dziś obaj artyści przeszli do własnego studia projektowania produktów i są gigantami na duńskiej scenie projektowania i architektury.

Halskov & Dalsgaard stworzył naszą serię Scan 1000. Wkłady kominkowe jako jedne z pierwszych w branży zostały zaprezentowane ze szklanymi uchwytami, co było wówczas czymś zupełnie unikalnym i innowacyjnym na rynku. Od tego czasu seria była kilkakrotnie rozwijana, w wyniku czego powstała linia produktów o miękkim, funkcjonalnym i dyskretnym designie – typowym dla duńskiej tradycji projektowej. 

Koncentrując się na estetyce i innowacjach w połączeniu z funkcjonalnością, uzyskano kobiecy design o dyskretnej estetyce i piękne drzwi z czarnego szkła.

Scan 1005

Naszym pragnieniem jest tworzenie projektów, które podnoszą jakość życia i zawsze jesteśmy ciekawi, co dzieje się na świecie.” „Kominek ma jasny i piękny wygląd, niezależnie od tego, czy ogień jest rozpalony, czy nie.

Halskov & Dalsgaard 

Piec na drewno z szerokim widokiem płomieni

Niels Kjeldsen Design

Niels Kjeldsen Design

Niels Kjeldsen Design  specjalizuje się w brandingu i projektowaniu produktów i jest laureatem nagród Red Dot Design Award, Danish Design Award, Formland Design Award i innych prestiżowych nagród za wzornictwo. Wysoka funkcjonalność i prostota to charakterystyczny styl studia, a lista jego klientów obejmuje Stelton, Bang & Olufsen, Samsung, Carlsberg, Bosch i Georg Jensen, a teraz także Scan. 

Niels Kjeldsen odcisnął swoje charakterystyczne piętno na Scan 87, wolnostojącym, dużym  piecu o czystym spalaniu .

Scan 87

Myślę, że Scan 87 stał się dziełem udanego projektu, w którym w najlepszy sposób połączono funkcjonalność i estetykę. Zarówno model podłogowy, jak i ścienny, wpasuje się w wiele różnych mebli i będzie w stanie stworzyć codzienną radość w wielu domach. I będziesz cieszyć się nie tylko upałem, ale także dużym, pięknym widokiem płomieni. 

Niels Kjeldsen

Nowoczesny kominek w połączeniu z trendem hygge

Duńczycy kochają design i przytulność, a  nowoczesne kominki i piece opalane drewnem Scan  doskonale wpisują się w obie te kategorie. I szczerze, jeśli masz zamiar spędzić większość zimy w pomieszczeniu, siedząc przed kominkiem z filiżanką herbaty, kominek ten naprawdę powinien być pięknym designerskim meblem firmy Scan Stoves.