Piece na drewno w nowym budownictwie i domach pasywnych - współgrają ze zrównoważoną wentylacją

W dzisiejszych, nowoczesnych, dobrze izolowanych domach, zarówno dla wydajności pieca na drewno, jak i dla klimatu w pomieszczeniu, kluczowe znaczenie ma efektywne wykorzystanie dopływu powietrza w domu. Domy pasywne, domy niskoenergetyczne oraz domy budowane w standardzie TEK-10 mają niskie wymagania grzewcze, a piec opalany drewnem z dopływem świeżego powietrza jest rozwiązaniem dostosowanym do takich warunków.

Zewnętrzny dopływ powietrza do pieca opalanego drewnem

Piece na drewno, kominki i wkłady kominkowe wymagają stałego dopływu powietrza, aby zapewnić czyste i wydajne spalanie . Nowe budynki, energooszczędne i szczelne domy są wyposażone w różne systemy wentylacji, takie jak wentylacja zrównoważona, wentylatory kuchenne i odkurzacze centralne, a zapewnienie odpowiedniego dopływu powietrza do pieca opalanego drewnem może być wyzwaniem, co może być wyzwaniem. wszyscy walczą o to samo powietrze w pomieszczeniach.

Ukochane dziecko ma wiele imion, a my nazywamy je zarówno świeżym powietrzem, nawiewem, jak i zamkniętym spalaniem.

Wiele naszych urządzeń na drewno zaprojektowano z możliwością doprowadzenia powietrza bezpośrednio z zewnątrz budynku. Takie piece i kominki zamiast pobierać powietrze z pomieszczenia, w którym się znajdują, pobiera świeże powietrze spoza budynku. Jest ono następnie doprowadzane bezpośrednio do paleniska osobnym kanałem przez ścianę lub przez podłogę.

Dzięki temu już ogrzane powietrze wewnętrzne nie jest wykorzystywane do procesu spalania, co poprawia zarówno wydajność, jak i zapewnia optymalne spalanie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami dotyczącymi kominka i jak najlepiej wykorzystać drewno:

Zalety zewnętrznego dopływu powietrza do pieca opalanego drewnem

 • Wydajność:
  Zamknięte spalanie w piecu na drewno z powietrzem zewnętrznym, optymalizuje proces spalania, co skutkuje bardziej efektywnym wykorzystaniem drewna i mniejszą emisją.
 • Jakość powietrza:
  Pobierając powietrze z zewnątrz, nie zużywasz powietrza z domu do spalania, co prowadzi do lepszego powietrza w pomieszczeniu..
 • Korzyści dla środowiska:
  Lepsza wydajność spalania oznacza mniejszą emisję.
 • Przepisy budowlane:
  Wiele przepisów budowlanych, takich jak TEK-10 i TEK-17 , wymaga stosowania „zrównoważonej wentylacji” w nowych domach, dopływ świeżego powietrza do pieca na drewno nie ma wpływu na ten system, ponieważ powietrze jest pobierane z zewnątrz.
Czarny kominek Scan 84 z czarnymi szklanymi drzwiami W nowoczesnym skandynawskim salonie z brązową sofą i jasnoszarym krzesłem
Scan 84 Modern posiada opcję spalania zamkniętego

Czy piec na drewno z poborem powietrza zewnętrznego jest dla Ciebie odpowiedni?

W nowych domach zazwyczaj panuje podciśnienie, przez co piec na drewno, kominek czy wkład kominkowy nie może pobierać z pomieszczenia powietrza do rozpalania i spalania. Jeśli mieszkasz w nowym domu, domu niskoenergetycznym, pasywnym lub masz w domu podciśnienie, bardzo korzystne jest wybranie kominka z podłączeniem do świeżego powietrza z zewnątrz budynku, ponieważ nie będzie to miało wpływu na zrównoważoną wentylację. Zapewnia najlepszą możliwą wydajność przy jednoczesnym zachowaniu środowiska wewnętrznego w domu.

Piece i kominki opalane drewnem, z zamkniętą komorą spalania, to energooszczędne i nowoczesne rozwiązanie umożliwiające efektywne ogrzewanie współczesnych szczelnych domów. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zewnętrznego dopływu powietrza do pieca na drewno i tego, w jaki sposób może on przyczynić się do optymalnego spalania drewna w nowoczesnym domu, możesz skontaktować się z najbliższym sprzedawcą Scan, który może Ci pomóc w dokładnym wyjaśnieniu, dobrych rozwiązaniach i cenach takie rozwiązanie u Ciebie.