Drewno

Zrównoważone ciepło

Każdy piec na drewno, kominek i wkład kominkowy firmy Scan spala czysto i wykonany jest z naturalnych surowców wtórnych. Zaprojektowaliśmy kominki tak, aby optymalnie ogrzewały Cię przez wiele lat, otoczone autentyczną jakością duńskiego wzornictwa i przy niewielkim wpływie na środowisko. Usiądź wygodnie przy kominku i ciesz się ciepłem i atmosferą, wiedząc, że zatroszczyliśmy się o resztę za Ciebie.

Postać na polu

Zrównoważone wybory, których możesz dokonać sam:

Jak rozpalać przyjaźnie dla środowiska?

Zrównoważone ciepło

Design i funkcjonalność - bez kompromisów w zakresie ochrony środowiska

W firmie Scan ogrzewanie to coś więcej niż tylko kwestia praktyczna czy estetyczna. Wszystkie piece na drewno, kominki i wkłady kominkowe Scan spalają drewno w czysty sposób, z czego jesteśmy bardzo dumni. Uważamy, że nasze piece opalane drewnem są innowacyjnymi meblami dostosowanymi do nowoczesnego stylu życia z silnym akcentem położonym na zrównoważony rozwój. 

Oto niektóre z naszych najbardziej przyjaznych dla środowiska kominków, wybranych według kryteriów z projektu „Energismart” w ramach Stowarzyszenia Ochrony Przyrody. Poznaj je, wtedy łatwiej będzie Ci wybrać ekologiczne i odnawialne ogrzewanie dla swego domu.

Nowoczesny i pomysłowy

  • Elegancki, pryzmatyczny kształt
  • Szeroki widok ognia
  • Możliwość montażu elementów akumulacyjnych

Zobacz więcej

Postać przy białym piecu

Technologia czystego spalania: co to jest?

Podczas podgrzewania drewna opałowego uwalniane są gazy i cząstki, które są naturalnie przechowywane w kłodach. Tam, gdzie stare piece uwalniają je bezpośrednio do komina wraz z ciepłem i dają sprawność tylko 40%, technologia Clean Burn zapewnia, że ​​to, co w starych piecach było niespalonymi gazami i cząstkami, również zostaje spalone. Gwarantuje to minimalną emisję przez komin, podwaja sprawność i dostarczając więcej ciepła do pomieszczenia.

Ekskluzywny wkład kominkowy z dużymi przeszklonymi powierzchniami

  • Jasne płyty wewnętrzne
  • Duża wydajność grzewcza
  • Samozamykające się drzwi podnoszone z „miękkim zamykaniem”

Zobacz więcej

Ciepło CO2 neutralne

Rozpalania z góry

Czy wiesz że...

...sposób rozpalania w piecu ma wiele do powiedzenia o tym, jak przyjazne dla środowiska będzie ogrzewanie?

Nasza technologia czystego spalania radzi sobie ze spalaniem większości cząstek, zanim dotrą one do komina, ale możesz to jeszcze bardziej poprawić, rozpalając ogień od góry.

Przeczytaj jak