Porady i inspiracje

Przed zakupem pieca

Dla większości z nas zakup pieca opalanego drewnem to spora inwestycja która ma służyć przez długie lata. Dlatego jest ważne by przed podjęciem decyzji sprawdzić możliwość instalacji pieca w domu.

KOMIN

Jeśli w domu nie ma komina, należy poradzić się sprzedawcy co do możliwości jego instalacji. Jeśli masz już komin należy upewnić się czy jest zdatny do użytku.

MONTAŻ

Nasz autoryzowany dealer chętnie pomoże ci w montażu. Jeżeli chcesz wykonać instalację samodzielnie musisz mieć pewność, że zrobisz to bezpiecznie i w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

ROZMIAR PIECA

To ważne by wybrać piec którego moc jest proporcjonalna do ogrzewanej powierzchni. Zakup pieca o zbyt dużej mocy może przysporzyć tyle samo problemów co wybór pieca o mocy zbyt małej.

ODLEGŁOŚCI

Należy wziąć pod uwagę przepisy dotyczące odległości pieca od materiałów palnych oraz dotyczące płyty podłogowej. Dealer Scan chętnie udzieli Państwu informacji na temat obowiązujących przepisów.

POZWOLENIA

Piec musi być bezpieczny, łatwy w użyciu i musi być przyjazny dla środowiska . Im więcej standardów spełnia, tym lepiej jest przystosowany do tych kryteriów. Nasze piece spełniają ostrzejsze wymagania niż wymagają tego przepisy krajowe.