Piece i kominki na drewno magazynujące ciepło

Biorąc pod uwagę niezwykle wysokie ceny energii elektrycznej i świadomość, że około 60% kosztów energii w przeciętnym domu pochłaniane jest na ogrzewanie, większość z nas chciałaby mieć więcej opcji, które pozwoliłyby nam cieszyć się komfortem i przytulnością bez utraty ciepła.

Ciepły i ekonomiczny z magazynowaniem ciepła

Utrzymywanie ciepła i przytulności w naszych domach za pomocą kominka jest dziś tak samo istotne, jak  setki lat temu , chociaż obecnie warunki są nieco inne. Kominek lub piec opalany drewnem nie tylko zapewniają przytulną atmosferę w całym domu, ale także stanowią wydajne i niedrogie źródło ciepła. Wszyscy wiemy, jak przyjemnie jest siedzieć i czuć ciepło pieca opalanego drewnem. Ale czy wiesz, że możesz zyskać jeszcze więcej korzyści?

Proste sposoby na oszczędzanie prądu i drewna opałowego

Najprostszym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania jest  zastosowanie nowoczesnej technologii spalania drewna . Jeśli Twój piec lub kominek jest stary, nie będzie on zbyt oszczędny. Będziesz używać większej liczby kłód, aby je podgrzać, a przez komin będzie uciekać wiele cząstek.

Czarny kominek Scan 87 ogrzewa nowoczesny pokój w domu

Wybierając piec o czystym spalaniu, pomożesz  zredukować emisję cząstek nawet o 90% , osiągając jednocześnie o 40% większą wydajność z każdego spalonego polana. 

Norweskie stowarzyszenie ciepłownicze na rzecz ekologicznych kominków i kominów

Wymóg dotyczący czystych kominków wprowadzono w Norwegii już w 1998 r., natomiast Unia Europejska wprowadziła w styczniu 2022 r. przepisy dla całej UE/EOG, zgodnie z którymi wszystkie piece sprzedawane i instalowane w domach po tej dacie muszą spalać się czysto.  Od samego początku w 1998 roku firma Scan oczywiście korzysta z  technologii czystego spalania .

Możesz mieć wpływ na środowisko i przyczynić się do  zdrowszego klimatu dla nas wszystkich  , wybierając piec o czystym spalaniu i minimalnej emisji cząstek stałych. Ponieważ mniej ciepła ucieka przez komin, a więcej jest wypromieniowywane do domu, zużycie energii będzie również znacznie niższe.

Przy okazji, czy wiesz, że możesz zaoszczędzić na drewnie opałowym i być bardziej przyjaznym dla środowiska, po prostu prawidłowo rozpalając i rozpalając palenisko?

Czarny kominek umieszczony blisko niebieskiej ściany ogrzewa pomieszczenie w domu.

Dodatkowy magazyn ciepła dla pieców i kominków na drewno

W ofercie posiadamy system o nazwie Scan Heat Storage, który umożliwia wyposażenie wielu naszych pieców i kominków na drewno elementy zatrzymującymi ciepło. Specjalnie zaprojektowane, aby pasowały do ​​każdego indywidualnego kominka i pieca, wykonane są z materiału o wyjątkowej zdolności zatrzymywania ciepła przez długi czas. W praktyce akumulują a następnie oddają ciepło aż do 12 godzin od włożenia ostatniego polana do ognia! A ponieważ  piece opalane drewnem firmy Scan  są również w pełni zgodne z  najbardziej rygorystycznych na świecie normmami dotyczących testów emisji, wyświadczasz prawdziwą przysługę swojemu portfelowi i lokalnej społeczności.

Jak działa Scan Heat Storage?

System magazynowania ciepła jest kompaktowy i umieszczony w górnej części pieca. Materiał ma wyjątkową zdolność pochłaniania i magazynowania ciepła wytwarzanego przez ogień. Jeśli masz otwarty otwór wentylacyjny, ogień szybko ogrzeje pomieszczenie. Gdy otwór wentylacyjny jest zamknięty, ciepło jest magazynowane, a piec nadal emituje ciepło aż do 12 godzin.

 1. Wlot powietrza
 2. Powietrze wtórne
  Powietrze wtórne zapewniające czyste spalanie
 3. Air wash
  System cyrkulacja podgrzanego powietrza utrzymuje szybę w czystości
 4. Elementy akumulacyjne
  Zgromadzone ciepło krąży i jest magazynowane w górnej części pieca, gdy górny otwór wentylacyjny jest zamknięty
 5. Oddawanie ciepła
  Ciepło jest uwalniane, gdy górny otwór wentylacyjny jest otwarty

Dla zainteresowanych szczegółami technicznymi jest to testowane w następujący sposób:

Ogień rozpalono w zimnym piecu z normalnym wsadem drewna opałowego 2,25 kg. Następnie dodano cztery ładunki o masie 2,25 kg co 45-50 minut. Całkowity czas nagrzewania wynosił 3,5-4 godziny. Końcowy ładunek drewna opałowego wystarczy, aby zapewnić ciepło przez całą noc, a następnego ranka w piecu będzie ciepło.
Łącznie zużyto 11,25 kg drewna.

Wykres pokazuje emisję ciepła po około 45-50 minutach od włożenia ostatniego polana do ognia.

Jeśli czujesz, że nadszedł czas na wymianę starego, nieczystego pieca opalanego drewnem na nowy lub szukasz bardziej wydajnego pieca opalanego drewnem, nasi sprzedawcy z przyjemnością pomogą Ci w znalezieniu odpowiedni produkt dla Twojego domu.