Choinka

Ciepło które odpręża przed Świętami

Grudzień to dla wielu gorączkowy czas. Lista prezentów świątecznych jest długa, bożonarodzeniowe jedzenie trzeba przygotować, a salon trzeba posprzątać i udekorować. Czy jest wystarczająco dużo jedzenia? Czy pamiętaliśmy o wszystkim? Czy ubrania nadal pasują? Gdzie położyliśmy strój Mikołaja z zeszłego roku? Jeśli czujesz, że dopada Cię stres, naszą najlepszą rekomendacją jest rozpalenie ognia w kominku lub piecu na drewno i cieszenie się widokiem płomieni, odczuwaniem ciepła i słuchanie odgłosu ognia. Badania pokazują, że ogień jest najlepszym punktem wyjścia do relaksu i codziennej medytacji.

Kubek

Płomienie działają relaksująco na ludzi

Dr Christopher D. Lynn z antropologii na Uniwersytecie w Alabamie przetestował teorię, że ogień ma relaksujący wpływ na ludzi. W eksperymencie, który polegał na pomiarze ciśnienia krwi i poziomu stresu na podstawie doświadczeń związanych z siedzeniem przy ognisku, wzięło udział 226 osób. Wniosek z raportu badawczego nie pozostawia wątpliwości: przebywanie blisko ognia skutkuje niższym tętnem, stabilnym ciśnieniem krwi, odprężeniem i mniejszym stresem. Wyniki badania pokazują również, że działanie relaksujące wpływa na układ nerwowy, dzięki czemu lepiej śpisz. 

To, że zdrowo jest się wyciszyć przed piecem lub kominkiem na drewno w ciemny jesienny lub mroźny zimowy dzień, nie dziwi nikogo, kto ma taką możliwość. Ale teraz zostało to udowodnione raz na zawsze!

Dziewczyna i biały piec

Zestresuj się tym ćwiczeniem

Raport z badań stwierdza również, że płomienie miały wzmacniający wpływ na zdolność uczestników do koncentracji i skupienia. A co może być lepszego niż siedzenie przed trzaskającym piecem i po prostu bycie obecnym w sobie i odnajdywanie spokoju? Możemy polecić Ci proste ćwiczenie oparte na trzech krokach:

  1. Połóż jedną rękę na brzuchu i wdychaj powoli przez nos i tak głęboko, jak możesz. Poczuj unoszącą się rękę na brzuchu. Policz do 4 podczas wdechu.
  2. Wstrzymaj oddech, licząc do 7.
  3. Zrób wydech ustami, licząc do 8.

Powtórz 4 razy i poczuj, jak ciało i umysł przechodzą w tryb uśpienia, a stres odpływa. Ta tak zwana technika 4-7-8 została opracowana przez amerykańskiego lekarza Andrew Weila i jest inspirowana zarówno jogą, jak i medytacją (źródło: NHI) . Jeśli twoja klatka piersiowa porusza się bardziej niż brzuch, prawdopodobnie nie oddychasz wystarczająco dobrze. Ale nie rozpaczaj; praktyka czyni mistrza!

Doświadczaj płomieni kilkoma zmysłami

Oprócz oglądania płomieni, słuchania trzasku polan i odczuwania ciepła, drewno wzmacnia również zapach świąt w domu. A co nas wprawia w lepszy świąteczny nastrój niż zapach świeżo ściętej choinki, świeżego piernika, kadzidła, imbiru, goździków i kardamonu? Mmmm… wystarczy napełnić kubek grzanym winem, usiąść przed piecem lub kominkiem na drewno, wziąć głęboki oddech i poczuć radość Świąt Bożego Narodzenia.

Grzane wino

Rozpal swój piec Scan z czystym sumieniem

Oprócz przyjemności, z piecem firmy Scan otrzymujesz kominek oparty na zrównoważonym rozwoju i ekonomii obiegu zamkniętego . Oznacza to, że produkty są projektowane tak, aby służyły jak najdłużej, są naprawiane, a na koniec materiał jest ponownie przetwarzany i wykorzystywany jako surowiec. W ten sposób kilkakrotnie wykorzystujemy te same zasoby i jak najmniej tracimy.

Jeśli weźmiemy również pod uwagę, że czysty piec Scan odpowiednie spalanie drewna nie wpływają negatywnie na emisję dwutlenku węglabardzo dobrze będzie rozsiąść się w fotelu przed piecem z rodziną lub samemu. Drewno jest surowcem odnawialnym i jest uważane za neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla według organizacji takich jak ENOVA która działa na rzecz przejścia Norwegii do społeczeństwa niskoemisyjnego oraz Norsk Varme, stowarzyszenia branżowego zajmującego się piecami, kominkami i kominami w Norwegii.

Innymi słowy, piec lub kominek na drewno firmy Scan to dobry wybór zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich potomków. Już sama w sobie jest myślą, która rozgrzewa!

Tym samym życzymy wszystkim naprawdę dobrego i komfortowego czasu przedświątecznego.

 

Zobacz tutaj wszystkie nasze  czyste piece i kominki