Scan 87

Scan 87 - zdobywca nagrody Red Dot Award 2022

Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy zaprezentować piec Scan 87, który otrzymał nagrodę Red Dot Award: Product Design 2022!

Zdobywca nagrody Red Dopp za projekt produktu

Scan 87 to kolejny z pieców Scan, który został nagrodzony nagrodą Red Dot Design Award 2022 w kategorii design produktu. Jesteśmy bardzo zaszczyceni i zadowoleni, że Scan 87 został wybrany przez renomowane jury i jest tak wielkim uznaniem dla naszej pracy projektowej.

Piece Scan = duński design

Piec na drewno Scan 87 to wynik współpracy Scan Stoves z duńskim projektantem produktów Nielsem Kjeldsenem Designem. Wynik tej współpracy pokazuje, jak ważna jest ścisła praca zespołowa pomiędzy projektantami, twórcami produktów i, co nie mniej ważne, wszystkimi wykwalifikowanymi ludźmi, którzy fizycznie ożywili ten piec.

Piec Scan 87 z logo Red Dot

Niels Kjeldsen, projektant Scan 87

Dużo pracowałem nad połączeniem pieca z podłogą, jego zakrzywionymi krawędziami u góry i wieloma liniami podziału na powierzchni pieca.
Stopniowo doszliśmy do ogólnego wyrazu projektu, który naszym zdaniem zawierał wszystkie postawione przez nas wymagania. Język projektowania jest industrialny, ale jednocześnie przyjazny. Charakterystyczne, pochyłe wykończenia na górze i na dole nadają piecowi wyrazisty i żywy wygląd.

Niels Kjeldsen, projektant Scan 87

Czasem chcesz iść na całość. Scan 87 to duży piec, który daje dużo ciepła, sprawia wrażenie ciężkiego i solidnego i staje się oczywistym centrum pomieszczenia. 

Wzrok w naturalny sposób przyciągają przyciągające wzrok szklane drzwi podnoszone, które przedstawiają płomienie w jasnej komorze spalania z 160-stopniowym polem widzenia. Wyraźne, zakrzywione łączenia konstrukcji i detale ze szkła w kolorze dymu; z chłodnym szklanym uchwytem i zaokrągloną jesionową krawędzią, oferują połączenie designu i funkcjonalności.