Zrelaksowana kobieta przy kominku na drewno

Piece na drewno zapewniają relaksujące bicie serca

A może od czasu do czasu rozluźnisz mięśnie i uspokoisz puls? Po prostu pozwól sobie na relaks, poczucie komfortu i cieszenie się wolniejszym tempem? W takim razie proponujemy rozpalić ogień w piecu opalanym drewnem lub kominku i czerpanie przyjemności z patrzenia na płomienie, odczuwania ciepła na skórze i słuchania dźwięku ognia. Badania pokazują, że kominek zapewnia dobre samopoczucie i spokój ducha oraz pomaga wprowadzić Cię w stan bardziej zrelaksowany i medytacyjny.

Kobieta w jasnym, dzianinowym swetrze trzyma obiema rękami filiżankę przed kominkiem ze szkłem z trzech stron, Scan 5005

Płomienie działają na ludzi relaksująco

Christopher D. Lynn, doktor antropologii na Uniwersytecie w Alabamie, przetestował teorię, że ogień działa na ludzi relaksująco. W eksperymencie, który polegał na pomiarze ciśnienia krwi i poziomu stresu na podstawie doświadczeń związanych z siedzeniem przy ognisku, wzięło udział 226 osób.  Wnioski z raportu badawczego  nie pozostawiają wątpliwości: przebywanie w pobliżu ognia powoduje niższe tętno, stabilne ciśnienie krwi, relaks i mniejszy stres. Wyniki ankiety pokazują również, że działanie relaksujące wpływa na układ nerwowy, dzięki czemu śpisz lepiej. 

To, że zdrowo jest wyciszyć się przed piecem lub kominkiem opalanym drewnem w ciemny jesienny wieczór lub mroźny zimowy dzień, prawdopodobnie nie będzie zaskoczeniem dla nikogo, kto będzie miał taką możliwość. Ale teraz zostało to udowodnione raz na zawsze!

Zrelaksuj się dzięki temu ćwiczeniu

W raporcie z badania stwierdzono również, że płomienie pomogły poprawić zdolność uczestników do koncentracji i skupienia. A co może być lepszego niż siedzenie przed trzaskającym ogniem i poczucie całkowitego relaksu i poczucia spokoju i pogody ducha? Oto proste, trzyetapowe ćwiczenie, które możemy polecić:

Blond kobieta z filiżanką siedzi tyłem do białego pieca na drewno Scan 83-2
  1. Połóż jedną rękę na brzuchu i oddychaj spokojnie przez nos i tak głęboko, jak tylko możesz. Poczuj, jak dłoń na brzuchu unosi się. Policz do 4 podczas wdechu.
  2. Wstrzymaj oddech, licząc do 7.
  3. Wydychaj ustami, licząc do 8.

Powtórz 4 razy i poczuj, jak Twoje ciało i umysł przechodzą w stan relaksu, a stres znika. Ta tak zwana technika 4-7-8 została opracowana przez amerykańskiego lekarza Andrew Weila i jest inspirowana zarówno jogą, jak i medytacją  (źródło: NHI). Jeśli klatka piersiowa porusza się bardziej niż brzuch, prawdopodobnie nie oddychasz wystarczająco dobrze. Ale nie rozpaczaj; praktyka czyni mistrza!

Nowoczesny kominek z naciskiem na zrównoważony rozwój

Oprócz przyjemności, dzięki czystemu piecowi lub kominkowi Scan, zyskujesz  palenisko oparte na zrównoważonym rozwoju i gospodarce o obiegu zamkniętym. Oznacza to, że produkty są projektowane tak, aby służyły jak najdłużej, są naprawialne, a na koniec materiał jest poddawany recyklingowi i ponownie wykorzystywany jako surowiec. W ten sposób wielokrotnie wykorzystujemy te same zasoby i tracimy jak najmniej.

Kobieta z ciemnymi kręconymi włosami i zielonym swetrem odpoczywa na białej sofie

Rozpal z czystym sumieniem swój piec na drewno Scan

Kiedy weźmiemy również pod uwagę, że  czysty piec na drewno firmy Scan i  prawidłowe spalanie nie wpływają negatywnie na Twój ślad węglowy, warto zwinąć się w fotelu przed piecem lub kominkiem z dobrą książką z rodziną lub sam ze sobą.  Drewno jest zasobem odnawialnym i jest uważane za neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla zarówno według badań , jak i  Norsk Varme,  stowarzyszenia branżowego pieców, kominków i kominów w Norwegii.

Innymi słowy, piec lub kominek opalany drewnem firmy Scan to dobry wybór zarówno dla Ciebie, jak i Twoich potomków. To samo w sobie jest rozgrzewającą myślą!