Dobrze wyważony piec o eliptycznym kształcie - Scan 68

Organiczny kształt elipsy to cecha charakterystyczna pieców opalanych drewnem z serii Scan 68. Seria ta łączy w sobie elegancję i nowoczesność oraz jest pełna detali konstrukcyjnych i cech funkcjonalnych.

Jest to również jedna z naprawdę dużych rodzin produktów w ramach pieców Scan. Nasi duńscy projektanci po prostu stworzyli szereg cokołów i dolnych części wokół równie pięknie ukształtowanej komory spalania, wśród których z pewnością znajdziesz swój ulubiony. Możesz także zdecydować się na powieszenie go na ścianie.

Krótka prezentacja serii Scan 68 – pieców na drewno w kształcie elipsy

Idealne proporcje z prostymi liniami oraz połączenie stali, czarnego szkła i wykończenia w kolorze czarnym lub aluminiowym jasno pokazują, że konstrukcja pieców na drewno z serii Scan 68 ma duńskie pochodzenie . Podczas projektowania zwrócono uwagę nie tylko na funkcję kominka, ale także na rolę estetyczną, jaką pełni on w Twoim domu.

Komora spalania jest szczególnie wysoka, dzięki czemu masz doskonały widok na płomienie pod każdym kątem. Zintegrowany uchwyt i ozdobne listwy nadają kształt i poszerzają konstrukcję.

Nowoczesny piec opalany drewnem na pięknym cokole

Zamontowane na cokole palniki na drewno z serii Scan 68 zapewniają fantastyczny widok na płomienie. Mają lekki i przestronny wygląd oraz harmonijne proporcje, które zapewniają, że ogień jest zawsze eksponowany w najlepszym wydaniu.

Scan 68-9
Scan 68-9
Scan 68-3 z czarnymi klamkami i listwami
Scan 68-9
Scan 68-9 ma boczne szyby i czarną klamkę i listwy
Scan 68-4
Scan 68-4 ma uchwyty i listwy ze szczotkowanego aluminium
Scan 68-10
Scan 68-10 ma boczne szyby oraz klamki i listwy z aluminium

Piec na podstawie

Eliptyczny kształt nadaje tym piecom opalanym drewnem szczególną estetykę, która upiększa wnętrze i sprawia, że ​​oglądanie ich jest przyjemnością. Duże szyby zachęcają do relaksu i odprężenia, podziwiając wspaniały widok na piękne płomienie.

Scan 68-13
Scan 68-13

Lubisz czarne uchwyty i wykończenia?

Scan 68-13
Scan 68-13 posiada czarne klamki i listwy
Scan 68-11
Scan 68-11 ma boczne szyby i czarne klamki oraz listwy
Scan 68-11
Scan 68-11 jest również dostępny z otwartą podstawą idealną do przechowywania drewna

... a może uchwyt i wykończenie ze szczotkowanego aluminium są bardziej w Twoim stylu?

Scan 68-14
Scan 68-14 ma uchwyt i wykończenie ze szczotkowanego aluminium
Scan 68-12
Scan 68-12 posiada boczne okna, drzwi w podstawie oraz aluminiową klamkę i wykończenie
Scan 68-12
Scan 68-12 jest również dostępny z otwartą podstawą, idealną do przechowywania kłód
Scan 68-12
Scan 68-14

Organiczny, eliptyczny kształt nawiązuje do ludzkiego ciała i wykorzystując go jako element wystroju, piec tworzy harmonijną całość dającą poczucie doskonałości.

Projektanci Harrit & Sørensen

Piec ścienny - przeznaczony jako dekoracja na ścianę

Projektanci stworzyli nowoczesny kominek wiszący o tej samej pięknej formie. Jest zamontowany bezpośrednio na zaporze ogniowej, gdzie wydaje się, że prawie unosi się w powietrzu. Scan 68 Wall doskonale nadaje się do małych pomieszczeń i zajmuje minimum miejsca.

Scan 68-8
Scan 68-8
Scan 68-7 posiada boczne szyby oraz czarną klamkę i wykończenie
Scan 68-8
Scan 68-8 posiada boczne okna oraz aluminiową klamkę i wykończenie

Poznaj projektantów

Organiczny, eliptyczny kształt jest znakiem rozpoznawczym duńskiego duetu projektantów Harrit & Sørensen . A doskonałe proporcje zapewniają niepowtarzalny widok ognia. Prosty i estetyczny design wynika z szacunku dla centralnej roli, jaką piec będzie pełnił w Twoim domu.

Harrit & Sørensen

Jako projektanci uwielbiamy ten kształt. Pozwala to na łatwe dopasowanie pieca do każdego stylu wnętrza.

Harrit & Sørensen

Wszystkie drobne szczegóły pieca Scan 68

Scan 68 z polanami drewna

Wszystkie piece opalane drewnem z tej serii posiadają starannie przemyślane detale, które ułatwiają ich użytkowanie.

Poznaj inteligentne funkcje:

Zakrzywione uchwyty ze anodowanego aluminium zapewniają dobry chwyt

Uchwyt

Klamka na drzwiach ma miękki kształt z wygodnym uchwytem i łatwo się składa, bez konieczności sięgania do środka. Klamki wykonane są ze szczotkowanego lub anodowanego aluminium, co zapewnia dobry chwyt. Funkcja odchylania jest szczególnie przydatna w przypadku zamkniętej podstawy, gdzie rączka pozostaje chłodna pomimo bliskiej odległości od płomieni. Oznacza to, że utrzymuje temperaturę o niecałe 35 stopni Celsjusza wyższą od temperatury pokojowej. Podczas normalnego palenia w kominku, temperatura nie przekracza 50 stopni Celsjusza .

Przemyślana konstrukcja popielnika ułatwia usuwanie popiołu bez bałaganu

System zbierania popiołu

Wnętrze pieca, w którym rozpala się ogień, nazywa się paleniskiem. Seria Scan 68 posiada palenisko wykonane z wytrzymałego i trwałego żeliwa, które zostało opracowane specjalnie w celu osiągnięcia optymalnej wydajności spalania.

Podstawa paleniska ma głębokość nie mniejszą niż 6 cm i posiada wewnętrzną krawędź, która jest ukształtowana tak, aby pasowała do krzywizny drzwiczek i zatrzymuje popiół i żar wewnątrz paleniska.

Popielnik jest ukryty za drzwiczkami pieca, poniżej komory spalania i ma kształt pasujący do zaokrąglonego przodu drzwiczek. Patelnia wysuwa się płynnie, a praktyczny uchwyt pozwala na łatwe jej przenoszenie i opróżnianie z popiołu.

Scan 68 z bocznymi szybami

Podwójne szyby boczne

Niektóre produkty z tej serii posiadają boczne okna. Są one wyposażone w podwójną szybę, co pomaga chronić szkło przed sadzą. Zmniejsza także odległość przeszklonych boków od palnej ściany.

Sterowanie dopływem powietrza

Elementy sterujące dolotem powietrza są stylowo umieszczone z boku pieca. Wyraźne symbole powietrza pierwotnego (przepływ powietrza w celu rozpalenia ognia) i powietrza wtórnego (przepływ powietrza w celu równomiernego spalania) są dyskretnie wytłoczone na panelu bocznym.

Powietrze do rozpalania jest oczywiście oznaczone zapałką. Reguluje ono ciąg przepływający przez szczeliny w podłodze podczas rozpalania ognia. Powietrze wtórne, oznaczone płomieniem, kontroluje intensywność spalania i temperaturę, regulując powietrze przepływające wzdłuż przedniej szyby. Jest to element sterujący, który regulujesz, aby zapobiec osadzaniu się sadzy na szybie pieca .

Dom niskoenergetyczny

Piec opalany drewnem w domu niskoenergetycznym lub pasywnym

Piece na drewno i piece z zamkniętym spalaniem są dobre, jeśli mieszkasz w domu niskoenergetycznym lub nowszym, lub jeśli w domu panuje podciśnienie.

W starszych, nieszczelnych domach powietrze jest zasysane przez kominek, ale jeśli mieszkasz w bardzo szczelnym domu lub jeśli wentylacja mechaniczna walczy z naturalnym ciągiem w kominie, możesz mieć problemy z funkcjonowaniem kominka.

Zalecanym rozwiązaniem jest wówczas podłączenie tzw. „powietrza zewnętrznego” do pieca opalanego drewnem. Scan 68 ma ukryty z tyłu dolot powietrza zewnętrznego, z podłączeniem przez spód komory lub podstawę.

Para wybiera kominek

Czy chciałbyś piec opalany drewnem z gamy Scan 68?

Czy zakochałeś się w jednym z pieców o czystym spalaniu na drewno z gamy Scan 68, ale nie wiesz, jak wymienić stary piec lub kominek na nowy? Nasi dealerzy posiadają bogatą wiedzę i doświadczenie i są gotowi udzielić wskazówek i porad, które pomogą Ci znaleźć piec Twoich marzeń.

Będą Cię wspierać przez cały czas, prowadząc Cię przez całą gamę opcji pieca i udzielając porad dotyczących potrzeb grzewczych Twojego domu, upewniając się, że otrzymasz dokładnie to, czego chcesz, bez konieczności kiwnięcia palcem.