Kobieta z laptopem przy piecu Scan 67 Zensoric

Rozpal przyszłość pieców opalanych drewnem!

Piece opalane drewnem Scan wsparte technologią Zensoric oferują innowacyjne i przyjazne dla użytkownika rozwiązanie zapewniające zrównoważone ciepło. Zensoric optymalizuje dopływ powietrza, aby zapewnić czyste spalanie i zwiększyć wydajność kominka, z korzyścią dla środowiska i budżetu. Bez wysiłku utrzymuje także czystą szybę pieca na drewno, wydłużając czas spalania i redukując emisję.

Piece Scan zasilane przez Zensoric zapewniają zrównoważone spalanie drewna, idealne, jeśli dbasz o środowisko, ale także gdy lubisz przytulny wieczór przy ogniu.

Odkryj technologię Scan Zensoric w akcji

Odkryj technologię Zensoric

Gdzie tradycja spotyka jutro

Zensoric to zaawansowana automatyczna kontrola dopływu powietrza, opracowana w celu optymalizacji spalania i uproszczenia obsługi pieców opalanych drewnem. Zaprojektowana, aby wyeliminować błędy użytkownika, czyniąc kominek bardziej wydajnym, zrównoważonym i przyjaznym w obsłudze. Posiada czujnik, który monitoruje temperaturę w piecu i szybko dostosowuje przepływ powietrza do zmian warunków drewna opałowego, aby zoptymalizować proces spalania. Zmniejsza to straty energii i poprawia wydajność pieca na drewno.

Czarny piec opalany drewnem Scan 67 z dębowymi uchwytami przed beżową tapetą w kratkę z ogniem w kominku

Zalety pieców Scan wspartych przez Zensoric

Stałe ciepło

A black flame icon
A white flame icon

Zensoric reguluje przepływ powietrza, zapewniając efektywne spalanie, utrzymując stabilne ciepło i dłużej ogień.

Zmniejszona emisja

A black tree icon
A white tree icon

Zensoric optymalizuje spalanie, co prowadzi do znacznie niższej emisji.

Krystalicznie czysta szyba

A black clean window icon
A white clean window icon

System czyszczenia powietrzem utrzymuje szybę pieca na drewno w czystości, zapewniając dobrą widoczność ognia.

Poznaj piece Scan 67 z technologią Zensoric

Jednym z priorytetów naszej gamy pieców na drewno Scan 67 było zachowanie duńskiego dziedzictwa projektowego pieców Scan. Rezultatem jest seria pięknych, smukłych kominków o industrialnym wyglądzie, w których każdy szczegół wyraźnej sylwetki D, linie każdej części i przejście między piecem a podłogą zostały przemyślane. Seria jest wyposażona w inteligentną technologię kontroli powietrza Zensoric, która zrewolucjonizuje sposób korzystania z kominka na drewno. Technologia zapewnia optymalny przepływ powietrza, dzięki czemu możesz usiąść i cieszyć się widokiem tańczących płomieni przez duże panoramiczne szklane drzwi.

Scan 67 1300 z Zensoric

Scan 67 1300 to owalny kominek z płaską ścianą tylną o praktycznym, duńskim designie, który zajmuje niewiele miejsca. Zensoric kontroluje przepływ powietrza – jest to korzystne dla środowiska i wykorzystania drewna opałowego.

Nauka stojąca za automatyczną kontrolą powietrza Zensoric

Nowoczesne piece na drewno zostały zaprojektowane z myślą o wysokiej wydajności i niskiej emisji. W piecu opalanym drewnem na spalanie wpływa przede wszystkim całkowita ilość powietrza i jego dystrybucja. Zensoric nie pozostawia tego przypadkowi, ale wykorzystuje czujnik do sprawdzania temperatury, aby zapewnić odpowiednią ilość tlenu dokładnie we właściwym czasie.

Kobieta z czubkiem włosów siedzi przed czarnym piecem na drewno Scan 67 z komputerem na kolanach i okularami w dłoni

Zmiany temperatury identyfikują fazy spalania, które regulują ilość powietrza do spalania.

 • Rozpalanie:
  Podczas rozpalania Zensoric dostarcza strumień powietrza pozwalający na szybkie rozniecenie ognia.
 • Spalanie główne:
  W głównej fazie spalania zmniejsza się ilość powietrza zapłonowego, wtórnego i powietrza czyszczącego szybę. Jednocześnie zwiększa się ilość powietrza trzeciorzędnego. Ma to na celu utrzymanie stałego poziomu tlenu i zapobieganie nadmiernemu spalaniu.
 • Wygaszanie:
  Zensoric zwiększa przepływ powietrza zapłonowego w miarę wygaszania płomienia. Zapewnia to efektywne dopalanie i ogranicza ilość popiołów pozostających w komorze spalania. 

Zensoric kontroluje te czynniki w celu zapewnienia czystego spalania, co wymaga doświadczenia w przypadku ręcznie obsługiwanego pieca na drewno. Zensoric stale monitoruje poziom temperatury, aby dostosować dopływ tlenu w celu uzyskania optymalnej wydajności i możliwie najniższego wpływu na środowisko.

Mały piec opalany drewnem Scan 67-1000 w jasnym skandynawskim wnętrzu kuchni.
Scan 67-1000 to mały piec na drewno - funkcjonalny i estetyczny

Zarządzanie energią dla Zensoric

Zensoric jest sterowany małym silnikiem, który dokładnie reguluje przepływ powietrza dzięki zaawansowanej technologii czujników.

Silnik zasilany jest z akumulatora, który można łatwo naładować poprzez gniazdo USB-C za pomocą ładowarki mobilnej lub power banku.

Port USB w piecu Scan 67 Zensoric

Port USB-C jest dyskretnie umieszczony z tyłu pieca na drewno i utrzymuje czyste linie projektu, zachowując jednocześnie DNA pieców Scan w zakresie funkcjonalnych innowacji i duńskiego designu.

Pełne naładowanie akumulatora przed pierwszym użyciem zajmuje zaledwie 2-3 godziny, i wystarczy na cały sezon grzewczy. Naładuj Zensoric na koniec każdego sezonu grzewczego, aby zapewnić optymalną wydajność.

Jeśli bateria się rozładuje lub w rzadkich przypadkach wystąpią problemy z czujnikiem, piec opalany drewnem płynnie przełącza się w tryb ręczny, dzięki czemu nadal możesz ręcznie sterować przepływem powietrza, zapewniając wygodę, wygodę i wydajność ogrzewania opalanego drewnem.

Łatwa obsługa

Używając Zensoric, możesz łatwo uzyskać ciepło ze spalania drewna

Dzięki Zensoric możesz cieszyć się kojącym ciepłem pieca Scan bez zgadywania, czy otwory wentylacyjne kominka mają być otwarte, czy zamknięte. Poinformuje Cię nawet, kiedy należy dołożyć więcej drewna opałowego! Zensoric zapewnia czyste i wydajne spalanie, dzięki czemu jest łatwiejsze i bardziej przyjazne dla środowiska, bez obaw o jego wpływ na nie.

Piec opalany drewnem Scan 67, który świeci zielonym sygnałem, aby dołożyć drewna

Gotowy do użycia?

Otwórz drzwi i sprawdź czy pali się zielona dioda potwierdzający, że piec na drewno jest gotowy do użycia.

Zbliżenie na czarny okrągły piec opalany drewnem Scan 67 z płomieniami przed ścianą z beżową tapetą w kratkę

Ułóż i podpal

Użyj metody „od góry do dołu”, aby rozpalić ogień. Rozpal ogień i zamknij drzwi.

Upewnij się, że do palenia używasz suchego drewna.

Piec opalany drewnem Scan 67-1300 z wbudowanym regałem w jasnym skandynawskim wnętrzu

Odpręż się i czekaj

Po rozpaleniu Zensoric zadba o wszystko za Ciebie. Piec na drewno da sygnał świetlny, gdy nadejdzie czas dołożenia większej ilości drewna opałowego.

Kontroluj ciepło za pomocą Zensoric

Szczegółowy obraz sterowania powietrzem w piecu na drewno Scan 67 w jasnym wnętrzu

Większość pracy związanej ze sterowaniem dopływu powietrza wykonuje Zensoric, ale można ręcznie dostosować je za pomocą pokrętła regulacji nawiewu.

Pokrętło znajduje się poniżej drzwi i umożliwia płynną regulację oraz przyjemne doznania przy paleniu.

Pokrętło posiada pięć ustawień regulacji dopływu powietrza, dzięki czemu z łatwością dostosujesz temperaturę i płomień do swoich upodobań. Zensoric będzie w dalszym ciągu udoskonalać ustawienie i zapewniać, że przepływ powietrza zapewnia najczystsze spalanie.

Piec z Zensoric eliminuje inny powszechny problem w tradycyjnych piecach opalanych drewnem, a mianowicie sadzę na szybie.

Zdjęcie produktu przedstawiające wysoki, okrągły, czarny piec opalany drewnem Scan 67 z dużymi, zakrzywionymi szklanymi drzwiami

Scan 67 1600 Zensoric

Scan 67 1600 to smukły kominek na drewno z inteligentnymi detalami. To piec z technologią Zensoric zapewniającą optymalne spalanie – z korzyścią dla Twojego portfela i środowiska.

Zensoric – koniec z czyszczeniem szyby kominkowej

Dzięki kontroli powietrza Zensoric możesz pożegnać się z kłopotami związanymi z czyszczeniem szyby pieca na drewno. Sterowanie nawiewem Zensoric w sposób ciągły reguluje właściwą dystrybucję powietrza opływającego szybę w całym cyklu spalania.

Jego działanie polega na precyzyjnym wtłaczaniu odpowiedniej ilości powietrza na wewnętrzną stronę szyby w odpowiednim momencie, aby utrzymać ją w czystości.

Piec opalany drewnem Scan 67-1000 w jasnym skandynawskim wnętrzu.
Portrait of man with brown hair and blue eyes, wearing a white shirt

Skupiono się na osiągnięciu niskiej emisji i zapewnieniu przyjaznego dla środowiska pieca na drewno przez cały okres jego użytkowania.

Brian Steen Ørum, Research & development manager

Odwiedź jeden z naszych sklepów, aby zobaczyć na żywo piękne płomienie Scan 67 i dowiedzieć się więcej o wydajnej i łatwej w użyciu technologii Scan Zensoric.

Rozpal przyszłość pieców opalanych drewnem za pomocą Zensoric i pieców Scan 67.

KORZYŚCI JEST WIELE:

 • Brak ręcznych regulacji:
  Zensoric automatycznie reguluje przepływ powietrza.
 • Czysta szyba:
  System kurtyny powietrznej i automatyczna kontrola powietrza powodują, że szyba pieca pozostaje czysta.
 • Niższa emisja:
  Zensoric zapewnia lepsze dopalanie spalin i redukcję szkodliwych emisji.
 • Wydłużony czas spalania:
  Ciesz się dłuższymi przerwami pomiędzy uzupełnianiem opału.
 • Stabilność i ciepło:
  Zensoric zapewnia stabilną i stałą wydajność cieplną.
 • Redukcja ilości popiołu:
  Optymalne spalanie skutkuje mniejszą ilością popiołu.
 • Prostota:
  Zensoric ułatwia korzystanie z pieca na drewno.